9-latek z Michigan zastrzelił matkę

9-latek z Michigan zastrzelił matkę

9-latek został oskarżony o morderstwo w związku z zastrzeleniem swojej matki w południowym Michigan. Chłopiec przechodzi badania psychiatryczne.

Kobietę znaleziono w poniedziałek 6 maja rano w Fawn River Township, 160 mil na południowy zachód od Detroit – poinformował prokurator powiatu St. Joseph. Według dokumentacji sądowej chłopiec zabił matkę ze strzelby.

Nie wiadomo, czy za zbrodnię dziecko będzie odpowiadać jako dorosły. We wtorek chłopiec przechodził badania psychiatryczne w ośrodku stanowym.

Władze nie ujawniły okoliczności zabójstwa ani szczegółów oskarżenia.

Gazeta „The Detroit News” donosi, że 51-letnia Marie Randol adoptowała chłopca w 2017 r. wiedząc, że miał on trudną przeszłość. W rozmowie w mediach społecznościowych 23-letnia córka zabitej kobiety powiedziała, że jej brat był „słodki i troskliwy”, jednak potrzebował pomocy, a matka próbowała mu ją zapewnić. Jednak ubezpieczenie medyczne rodziny nie pokrywało usług związanych ze zdrowiem psychicznym. Matka umówiła dla chłopca prywatną wizytę, która miała się odbyć 7 maja. Dzień wcześniej zginęła z rąk syna. Za śmierć matki córka obwinia władze, które nie zapewniają edukacji w dziedzinie zdrowia psychicznego oraz zlekceważyły prośby jej matki o pomoc.
(jm)

fot.skitterphoto/Pixabay.com

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*