56 sztuk nielegalnej broni w domu adwokata

56 sztuk nielegalnej broni w domu adwokata

Do niespodziewanego odkrycia doprowadziło aresztowanie nietrzeźwego kierowcy, który miał przy sobie nabity pistolet. Kierowcą okazał się adwokat, w którego domu znaleziono kilkadziesiąt sztuk nielegalnej broni.

Adwokat z podchicagowskiego Crystal Lake Donald Franz został aresztowany 19 stycznia wieczorem. Policja otrzymała zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, siedzącym za kierownicą samochodu zaparkowanego w okolicy 100 North Williams Street w Crystal Lake. Przybyli na miejsce policjanci zastali nietrzeźwego Franza, który zachowywał się agresywnie i stawiał opór przy aresztowaniu. Mężczyzna miał przy sobie nabity pistolet, a w samochodzie policjanci znaleźli amunicję do różnych rodzajów broni.

Po przesłuchaniu adwokata policjanci uzyskali nakaz rewizji jego domu, w którym znaleźli 36 strzelb i karabinów, 20 pistoletów i rewolwerów oraz tysiące sztuk amunicji. Okazało się, że pokaźny arsenał Donald Franz posiadał nielegalnie, ponieważ pozwolenie na posiadanie broni zostało mu odebrane, podobnie jak prawo jazdy.

Oprócz zarzutów nielegalnego posiadania broni i amunicji 50-letni adwokat został oskarżony o jazdę w stanie nietrzeźwym, brak ważnego prawa jazdy i napaść na policjanta. Donald Franz przebywa w areszcie powiatu McHenry, sędzia wyznaczył kaucję w wysokości 50 tys. dolarów.
(gd)

fot.Ssgt Fernando Serna/Wikipedia

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*