54 lata więzienia za morderstwo Stanleya Letkiewicza

Gilbert Feliciano fot.Cook County Sheriff

Gilbert Feliciano fot.Cook County Sheriff

Zabójca Stanleya Letkiewicza, weterana II wojny światowej, został skazany na 54 lata pozbawienia wolności. 46-letni Gilbert Feliciano pozostanie do końca życia za kratkami za morderstwo i obrabowanie człowieka, który chciał mu pomoc.

Jak informuje gazeta „Chicago Tribune”, wyrok w sprawie Feliciano wydał 13 kwietnia sędzia sądu karnego powiatu Cook Stanley Sacks.

Do zbrodni doszło 13 października 2010 r. w domu ofiary w okolicy 2800 North Long w chicagowskim Portage-Cragin. 94-letni Letkiewicz w swoim domu zaoferował schronienie Feliciano – bezdomnemu żebrakowi – w nadziei, że w zamian ten dotrzyma mu towarzystwa i pomoże w pracach przy domu.

Jednak Feliciano odpłacił staruszkowi zrabowaniem stu dolarów i ciężkim pobiciem, w wyniku którego 94-latek doznał śmiertelnego urazu głowy. Zanim zmarł z odniesionych ran powiedział policji, kto go zaatakował.

Feliciano zbiegł do innego stanu, gdzie ukrywał się ponad rok. Aresztowania dokonano w okolicach Chicago, kiedy pojawił się na pogrzebie matki.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*