500 dolarów dla najbiedniejszych?

500 dolarów dla najbiedniejszych?

Władze Chicago rozważają propozycję wprowadzenia miesięcznej zapomogi dla najbiedniejszych rodzin, na pokrycie podstawowych kosztów życia.

W czerwcu br. radny 47. okręgu Ameya Pawar wystąpił do Emanuela z propozycją wprowadzenia programu, który wypłacałby 500 dolarów miesięcznie około tysiącowi najbiedniejszych rodzin w Chicago. Pieniądze miałyby pomóc w zaspokojeniu podstawowych potrzeb – żywności, mieszkania i transportu.

Burmistrz Emanuel ma powołać specjalną grupę zadaniową z udziałem Pawara w celu bliższej analizy sprawy.

Dziennik „Chicago Tribune” relacjonuje, że Chicago byłoby największym miastem w kraju, które podjęłoby taki krok. Pawar powiedział gazecie, że burmistrz widzi plan jako część rozwiązania problemu ubóstwa i nierówności społecznych w naszym mieście w czasach, gdy nie można liczyć na pomoc ze strony rządu federalnego. Nie bez znaczenia byłoby również wpisanie programu na listę dokonań odchodzącego burmistrza.

Powołanie grupy zadaniowej przypada krótko po tym, jak burmistrz Rahm Emanuel ogłosił, że nie będzie ubiegał się o reelekcję. Również radny Pawar ogłosił, że nie startuje w kolejnych wyborach samorządowych. Nawet jeżeli burmistrz zatwierdzi plan, to jego wprowadzenie w życie spadnie na barki kolejnego burmistrza.

(jm)

fot.pxhere.com

Categories: Chicago

Comments

 1. Jacek
  Jacek 12 września, 2018, 21:38

  Skad na to wezma???? Podatki w gore?????

  Reply this comment
 2. dosmucacz
  dosmucacz 12 września, 2018, 22:12

  Miasto 48 mld dol. długu i ten dług ciągle rośnie. Emanuel woli zrezygnować z urzędu, bo bankructwo coraz bliżej. Proponuje jednak pilotażowy program „universal basic income” i wcale nie chodzi tutaj o pomoc najbiedniejszym. W tym celu istnieje już welfare, medicaid i pomoc w ramach tych programów otrzymują także ludzie, którzy nie kwalifikują się do tych programów. Najważniejszy cel to uzależnienie ludzi od rządu i tworzenie jak największej ilości współczesnych niewolników. To jest główny cel „demokratów” i to potrafią najlepiej robić.

  Reply this comment
 3. RP
  RP 13 września, 2018, 11:31

  Nie zapomnijci Demokraci wlaczyc w ten program nielegalnych, w koncu jestescie sanctuary city… A Wy wiecie dlaczego wasz podatki za dom beda nadal szly do gory. Dopuki partja demokratyczna nie wyleci, to tak bedzie.

  Reply this comment
 4. Normals
  Normals 13 września, 2018, 15:48

  Chicago tonie w dlugach ale zblizaja się wybory i trzeba podreperowac wizerunek więc tak jak w Polsce daje się biedocie 500+ z kieszeni innych i już można głosić propagandę sukcesu i empatii.

  Reply this comment
 5. Jacek
  Jacek 13 września, 2018, 21:01

  Trzeba glosowac a nie narzekac! Od Nas zalezy kto bedzie rzadzil naszymi podatkami!

  Reply this comment
 6. Yaroon
  Yaroon 14 września, 2018, 03:01

  Gdyby Polacy się zjednoczyli w Chicago to wybraliby burmistrza, takiego jakiego oni chcą.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*