50 tys. dol. za informację o mordercy. Policja liczy na pomoc Polonii

Nagroda za pomoc w ustaleniu sprawcy morderstwa profesora Matthew Lange’a, do którego doszło w styczniu przed polską szkołą im. Heleny Modrzejewskiej w Naperville, została zwiększona do 50 tys. dol. Zbrodnia nadal pozostaje zagadką. Policja liczy na pomoc Polonii.

27 stycznia o godz. 19.19 policja w Naperville otrzymała zgłoszenie o nieprzytomnym człowieku za kierownicą samochodu na szkolnym parkingu przed budynkiem Scullen Middle School przy 2815 Mistflower, gdzie odbywają się także zajęcia polskiej szkoły im. Heleny Modrzejewskiej. Kilka minut później okolice szkoły zaroiły się od policyjnych radiowozów. Kierowca został przetransportowany do Edward Hospital, gdzie stwierdzono zgon. Przyczyną śmierci był kilkukrotny postrzał w głowę.

Ofiarę zidentyfikowano jako 37-letniego Matthew Lange’a. Lange był profesorem Lewis University w Romeoville i ojcem 4,5-letniego Alexa, ucznia polskiej szkoły. Ojciec odbierał chłopca ze szkoły co drugi piątek o godz. 19, przed zakończeniem zajęć. Z byłą żoną, Julitą Soliszko – mamą Alexa, rozwiódł się w 2015 roku. Matthew Lange zginął, kiedy podjechał na szkolny parking, by odebrać syna.

Tajemnicza zbrodnia wstrząsnęła nie tylko rodzicami i nauczycielami polskiej szkoły, ale całym Naperville. – Niestety, prowadzone przez nas śledztwo utkwiło w martwym punkcie. Mamy nadzieję, że nagroda w wysokości 45 tys. dol., ufundowana przez anonimową osobę z inicjatywy rodziny zamordowanego, plus dodatkowe 5 tys. dol. od organizacji Crime Stoppers sprawią, że w śledztwie dotyczącym zabójstwa Matthew Lange’a pojawią się nowe wątki – mówi nam komandor Louis Cammiso z departamentu policji w Naperville. Jak podkreśla, z informacjami w tej sprawie można dzwonić bezpośrednio do detektywa mówiącego po polsku.

Jeżeli byłeś świadkiem tej zbrodni, widziałeś Lange’a lub jego samochód w dniu zabójstwa lub dniach poprzedzających jego dokonanie lub posiadasz jakiekolwiek informacje mogące doprowadzić do ujęcia mordercy, skontaktuj się z policją w Naperville pod numerem tel. (630) 420-6006 lub (630) 305-5453 – w języku angielskim; z oficerem operacyjnym, po polsku – (630) 918-0816 lub redakcją „Dziennika Związkowego”. Policja gwarantuje pełną anonimowość.
(jm, gd)

Na zdj.: ofiara morderstwa przed polską szkołą – Matthew D. Lange, fot.The Healy Chapel

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*