50 szkół publicznych do likwidacji

Kuratorium oświatowe Chicago Public Schools zamierza zamknąć 50 szkół, a ich dotychczasowych uczniów przenieść do innych placówek. W ramach konsolidacji chicagowskich szkół, przewidzano dodatkowe środki na potrzeby edukacyjne każdego ucznia oraz na infrastrukturę i wyposażenie samych placówek.

cpsWedług dzinnika Chicago Tribune władze CPS zadecydowały o zmknięciu 50 szkół publicznych. Uczniowe uczeszczących do nich zostaną przeniesieni do innych placówek. Szefowa CPS Barbara Byrd Bennett, zapewniła, że szkoły otrzymujące przeniesionych uczniów, będą miały zapewnione ku temu odpowiednie warunki.

Szkoły wyposażone zostaną w klimatyzację, biblioteki, pracownie naukowe i komputerowe, z nowoczesną technologią, a także będą miały zapewnione poradnictwo psychologiczne. Specjalną dodatkową pomoc otrzymają szkoły, do których zostaną skierowani uczniowie specjalnej troski.

Jak pisze Dziennik Związkowy, kuratorium CPS uzasadniło likwidację szkół przede wszystkim zmniejszającą się liczbą uczniów i niepełnym wykorzystaniem budynków, ale także niskim poziomem nauczania oraz deficytami w budżecie oświaty. Do szkół na „czarnej liście” CPS uczęszczają głównie uczniowie afroamerykańscy i latynoscy.

Przeciwnicy planu zamykania szkół zarzucają mu dyskryminacyjny charakter i wyrażają obawy, że uczniowie pokonujący znaczne odległości pomiędzy domem a szkołą będą narażeni na niebezpieczeństwo w niespokojnym mieście, w którym problem przestępczości wciąż pozostaje nierozwiązany.

Żródło: Alicja Otap Dziennik Związkowy

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*