5-latka postrzeliła się w brzuch

5-latka postrzeliła się w brzuch

Pięcioletnia dziewczynka postrzeliła się w brzuch bawiąc się pistoletem znalezionym w mieszkaniu. Do wypadku doszło w dzielnicy East Garfield Park. Dziecko w stanie ciężkim przebywa w szpitalu, matka dziewczynki stanie przed sądem.

Do wypadku doszło w okolicy 3700 West Ferdinand Street w chicagowskiej dzielnicy East Garfield Park. Z ustaleń policji wynika, że 17 stycznia ok. godz. 20 pięciolatka znalazła w mieszkaniu nabitą broń i w czasie zabawy pistoletem postrzeliła się w brzuch.

Krewni zawieźli dziecko do Rush University Medical Center, skąd w stanie ciężkim dziewczynka została przewieziona do John Stroger Hospital.

Matka postrzelonej dziewczynki, 22-letnia Larrinita Starks, została aresztowana i usłyszała zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo poprzez zostawienie broni bez zabezpieczenia. Kobieta po wpłaceniu kaucji została zwolniona i stanie przed sądem 16 marca.

Policja ustala, czy matka dziewczynki posiadała pozwolenie na broń oraz w jaki sposób pistolet znalazł się w rękach pięciolatki.

Według raportu przedstawionego przez Associated Press i USA Today, od początku 2014 do połowy 2016 roku w Stanach Zjednoczonych w wyniku przypadkowych postrzałów rany lub śmierć poniosło 42 dzieci, z czego 30 w Chicago.
(gd) 

Na zdj. okolica 3700 West Ferdinand Street, gdzie doszło do postrzelenia się 5-latki  fot.Google Map

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*