5 lat więzienia za oszukanie seniora z Palatine na miliony dolarów

5 lat więzienia za oszukanie seniora z Palatine na miliony dolarów

Pięć lat w federalnym więzieniu spędzi Corrine Dziesiuta, która w sierpniu przyznała się do wyłudzenia sumy blisko 4,5 mln dol. od emeryta z Palatine w związku z trwającym sześć lat wymyślnym oszustwem loteryjnym.

Pochodząca z New Jersey 39-letnia Dziesiuta, która przed aresztowaniem mieszkała w Kostaryce, przyznała, że świadomie brała udział w spisku mającym na celu oszukanie 87-letniego mężczyzny z Palatine, którego danych nie ujawniono. Według śledczych, kobieta przez wiele lat namawiała go do dokonywania przelewów na konta bankowe w Nikaragui i Kostaryce. Mężczyzna dokonał łącznie 37 przelewów na sumy od 23 751 dol. do 210 tys. dol.

Dziesiuta, posługująca się również przydomkiem Lisa Condi, pierwszy raz skontaktowała się z mężczyzną w 2010 r., informując go, że wygrał miliony dolarów w zagranicznej loterii, lecz aby otrzymać wygraną, musi opłacić rozmaite podatki, ubezpieczenie oraz pokryć inne koszty. W 2015 r. sfałszowała rządowe pismo, w którym domagała się od swojej ofiary płatności w wysokości 386 tys. dol. w celu rzekomego zabezpieczenia wygranych milionów.

Gdy na trop oszustwa wpadło FBI, zaczęto nagrywać rozmowy i poinstruowało mężczyznę do zaaranżowania spotkania z oszustką, w celu rzekomego przekazania jej czeku gotówkowego.

Do spotkania doszło w październiku 2016 r. na lotnisku LaGuardia w Nowym Jorku, gdzie kobieta została aresztowana przez agentów FBI.

5 grudnia sędzia federalnego sądu rejonowego Thomas Durkin skazał Dziesiutę na 60 miesięcy pozbawienia wolności.
(jm)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*