4,5 mln podróżnych na O’Hare i Midway

fot.Tannen Maury/EPA

fot.Tannen Maury/EPA

Sezon świąteczny, oprócz szaleństwa zakupów, kolęd i feerii kolorowych świateł oznacza w Chicago zwiększony ruch na lotniskach. W tym roku podróżnych ma być jeszcze więcej niż w roku poprzednim.

Według chicagowskiego departamentu lotnictwa (Chicago Department of Aviation, CDA), przez chicagowskie porty lotnicze w okresie świątecznym przewinie się 4,5 miliona podróżnych. Lotnisko O’Hare spodziewa się 3,4 mln pasażerów, co stanowić będzie w stosunku do roku ubiegłego 5-procentowy wzrost; o dwa procent więcej osób – 1,1 mln będzie korzystać z Midway.

Największe natężenie ruchu spodziewane jest w piątek, 23 grudnia; tego dnia wyjeżdża lub przylatuje do Chicago najwięcej osób. CDA zwróciło się do podróżujących z chicagowskich lotnisk, aby do odprawy lotów krajowych zgłaszali się na przynajmniej dwie godziny przed startem, a do lotów międzynarodowych – na trzy godziny.

Aby umilić podróżnym oczekiwanie w kolejkach, chicagowskie lotniska wprowadziły sezonowe atrakcje: występy muzyków grających kolędy, punkty pakowania świątecznych prezentów, a na lotnisku Midway – darmową gorącą czekoladę.
(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*