Uber Freight zatrudni w Chicago 2 tys. pracowników

Uber Freight zatrudni w Chicago 2 tys. pracowników

To dobra wiadomość dla kierowców ciężarówek. Firma przewozowa Uber Freight planuje rozwinąć swoją działalność w Chicago. Firma wynajęła w Wietrznym Mieście część gmachu starej poczty, w którym będzie mieścić się jej siedziba główna i planuje zatrudnienie 2 tys. pracowników.

Prezes Ubera Dara Khosrowshahi poinformował, że firma zamierza zainwestować i rozwinąć swoją działalność w Chicago. Transportowy oddział Ubera, czyli Uber Freight będzie miał główną siedzibę w chicagowskim śródmieściu. Firma podpisała umowę na wynajem 450 tys. stóp kwadratowych powierzchni w budynku Old Main Post Office. Uber Freight wprowadzi się tam oficjalnie na początku stycznia 2020 roku i rozpocznie remont. Firma planuje zatrudnienie w Chicago 2 tys. pracowników w ciągu trzech lat.

Chicagowska siedziba firmy będzie drugą największą po San Francisco siedzibą Ubera w Stanach Zjednoczonych. Ogłoszenie planowanej inwestycji spotkało się z zadowoleniem władz Chicago. Podczas ogłoszenia decyzji obecna była burmistrz Chicago Lori Lightfoot, która powitała Uber Fright „na chicagowskiej mapie firm technologicznych, najszybciej rozwijającej się branży w Chicago”.

(gd)

fot.Uber Freight/Facebook

Categories: Chicago

Comments

  1. Stepfather
    Stepfather 10 września, 2019, 22:56

    Uber praca wlasnym samochodem bez ubezpieczenia podatkow i jak sie cos stanie ty odpowiadasz ona tylko bierze kase za posrednictwo a w razie wypadku zobaczysz zamkniete drzwi ich adwokata I twoj podpis na umowie ze to twoj problem

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*