Zarzuty i wysoka kaucja dla sprawcy wypadku

Brian Quartuccio, który w niedzielę potrącił jadącą na rowerze dziewczynkę, a następnie zbiegł z miejsca wypadku, usłyszał zarzuty, a wśród nich spowodowanie i ucieczkę z miejsca wypadku. Sędzia wyznaczył kaucję w wysokości 500 tys. dolarów.

Brian Quartuccio potrącił jadącą na rowerze Lexi Hanson fot.arch. policji

Do wypadku doszło w niedzielę 12 maja w okolicy podmiejskiego St. Charles. Około godz. 1 pm w okolicy skrzyżowania ulic Geneva i Courier kierujący czarnym pickupem marki Dodge mężczyzna potrącił jadącą na rowerze 7-letnią dziewczynkę. Zamiast zatrzymać się i pomóc ofierze sprawca zbiegł z miejsca wypadku.

Potrącona dziewczynka śmigłowcem medycznym została przetransportowana do Advocate Lutheran General Hospital w Park Ridge z obrażeniami zagrażającymi życiu. Jej stan lekarze określali 13 maja jako ciężki, ale niezagrażający życiu.

Porzucony pickup policjanci znaleźli kilka przecznic od miejsca wypadku. Policja ustaliła, że kierowcą był 42-letni Brian Quartuccio.

W poniedziałek 13 maja o godz. 12.15 pm Quartuccio oddał się ręce policji. We wtorek mężczyzna stanął przed sądem i został oskarżony o spowodowanie wypadku, w którym ofiara odniosła obrażenia, niezgłoszenie i ucieczkę z miejsca wypadku oraz prowadzenie pojazdu bez ważnego prawa jazdy i ubezpieczenia. Sędzia wyznaczył kaucję w wysokości 500 tys. dol. Oskarżony ponownie stanie przed sądem 23 maja.

W przeszłości Quartuccio był trzykrotnie zatrzymywany za jazdę pod wpływem alkoholu. W momencie spowodowania wypadku był objęty kuratelą sądową w związku z dwoma wyrokami za prowadzenie samochodu bez ważnego prawa jazdy.
(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*