Pilsen wśród najciekawszych dzielnic świata

Pilsen wśród najciekawszych dzielnic świata

Chicagowska dzielnica Pilsen znalazła się wśród 12 najciekawszych dzielnic świata – wynika z podróżniczego rankingu opublikowanego przez magazyn „Forbes”. Eksperci podkreślają jej unikalny etniczny charakter i bogate życie artystyczne.

Pilsen jest dzielnicą leżącą na zachodzie Chicago, znaną ze swojego niepowtarzalnego etnicznego charakteru. W przeszłości Pilsen zamieszkiwała liczna polska społeczność, która pozostawiła po sobie m.in. kościół św. Wojciecha. Obecnie Pilsen jest zamieszkała głównie przez imigrantów z Meksyku, artystów i studentów. Dzielnica słynie z latynoskich restauracji, kolorowych murali, etnicznych galerii oraz bogatego życia artystycznego. W Pilsen warto odwiedzić też Muzeum Sztuki Meksykańskiej.

Unikalny charakter Pilsen został doceniony przez podróżników i ekspertów, którzy sporządzili ranking 12 najbardziej godnych odwiedzenia i najciekawszych dzielnic świata, opublikowany w magazynie „Forbes”. Inne wyróżnione dzielnice to m.in. Sants w Barcelonie, Navy Yard w Waszyngtonie D.C. i Keramikos w Atenach.
(gd)

PRZECZYTAJ >>>Ranking „Forbes”

fot.Andrew Jameson/Wikipedia

Categories: Chicago

Comments

  1. Magda
    Magda 28 czerwca, 2018, 01:33

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*