Nowa akcja uczniów z Parkland rozpocznie się w Chicago

Nowa akcja uczniów z Parkland rozpocznie się w Chicago

Grupa młodzieży, która w lutym przeżyła strzelaninę w liceum w Parkland na Florydzie, w czerwcu wyruszy z Chicago autobusem w podróż po całym kraju w ramach akcji mającej zachęcić rówieśników do głosowania.

Akcję pod hasłem “March For Our Lives: Road to Change” ogłosili dzień po zakończeniu nauki w szkole średniej licealiści z Parkland. Akcja ma na na celu edukację młodzieży, rejestrację do głosowania, co w rezultacie ma doprowadzić na głosowanie na kandydatów popierających zaostrzenie przepisów dotyczących broni palnej.

Absolwenci liceum, w którym 14 lutego zastrzelono 17 uczniów, zatrzymają się w co najmniej 75 miastach w dwudziestu stanach. Swoją podróż rozpoczną 15 czerwca w Chicago, gdzie wezmą udział w marszu na rzecz pokoju organizowanym przez młodzież z St. Sabina Academy na południu miasta.

Organizatorzy akcji twierdzą, że choć od czasów strzelaniny uchwalono wiele przepisów lokalnych i stanowych, potrzebna jest dalsza mobilizacja na skalę ogólnokrajową.

(jm)

fot.Andrew Gombert/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Chicago

Comments

 1. Ezy
  Ezy 4 czerwca, 2018, 18:22

  Nie udało się rodzicom, może uda się dzieciom. Powodzenia

  Reply this comment
 2. ozy
  ozy 5 czerwca, 2018, 00:23

  Takie wykolczykowane jak ta na tym zdjeciu aktywistka,to raczej niech sama sie wezmie za siebie.,bo tym swoim wygladem to ona innych niczego lepszego nie nauczy.Ladne mi to dzieci ….wykolczykowane jak krowy ,ze przykro patrzec na to.Takie cos ma edukowac innych? Ziemia wody prosi!!!

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*