Wyspa w Michigan na topie kierunków turystycznych

Wyspa w Michigan na topie kierunków turystycznych

Aby znaleźć najlepszy kierunek turystyczny w kraju nie musisz przemierzać go wzdłuż i wszerz. Wystarczy wybrać się na północ naszego zaprzyjaźnionego sąsiada, do Michigan.

Najlepszym tego lata celem podróży, według portalu TripAdvisors, została okrzyknięta Mackinac Island w sąsiadującym z Illinois Michigan. Serwis podróżniczy podpowiada również, że najtańsze noclegi w Mackinac będą w tygodniu od 4 czerwca.

Licząca niespełna 500 mieszkańców i 10 km kw. wyspa Mackinac położona jest w cieśninie łączącej dwa amerykańskie jeziora Michigan i Huron. Na malowniczej wyspie zabronione jest używanie samochodów czy motocykli, dozwolone są rowery, a połączenie z lądem zapewniają promy pasażerskie.

Na liście najpopularniejszych kierunków turystycznych TripAdvisors znalazły się również: Ban Harbor w Maine; Block Island w Rhode Island, Lake George w Nowym Jorku, West Yellowstone w Montanie, Ocean City w stanie Maryland, Martha’s Vineyard w Massachusetts, Anchorage na Alasce, Jackson Hole w Wyoming i Nantucket w Massachusetts.

(jm)

Na zdjęciu: Mackinac Island fot.Bardya/Wikipedia

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*