Senat Illinois nie chce, by gubernator wysłał żołnierzy na granicę z Meksykiem

Senat Illinois nie chce, by gubernator wysłał żołnierzy na granicę z Meksykiem

Senatorzy stanowi apelują do gubernatora Bruce’a Raunera, żeby nie wysyłał żołnierzy gwardii narodowej Illinois na granicę USA i Meksyku, jak tego chce prezydent Donald Trump.

Senat Illinois zatwierdził 12 kwietnia rezolucję apelującą do gubernatora Bruce’a Raunera, by nie wysyłał żołnierzy żołnierzy gwardii narodowej na granicę USA i Meksyku.

Senat przegłosował rezolucję stosunkiem głosów 33 do 22, zaraz po tym jak Kalifornia stała się czwartym stanem, który wysłał żołnierzy na granicę USA z Meksykiem.

Wnioskodawcą rezolucji był senator Martin Sandoval, zaniepokojony wcześniejszymi wypowiedziami Raunera, który stwierdził, że wyśle żołnierzy z Illinois, jeśli prezydent Trump go o to poprosi.

Prezydent Trump koncentruje siły na granicy Stanów Zjednoczonych i Meksyku, by zablokować wstęp do USA migrantom z południowej i centralnej Ameryki.

(ao)

fot.DAN ANDERSON/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Chicago

Comments

 1. dosmucacz
  dosmucacz 14 kwietnia, 2018, 10:21

  Nic nowego pod słońcem. IL to jeden z secesyjnych stanów, które nie respektują prawa federalnego.

  Reply this comment
 2. dosmucacz
  dosmucacz 15 kwietnia, 2018, 09:45

  IL to kolejny stan, który dokonał secesji i nie respektuje prawa federalnego. Takie mamy czasy i ludzie, którzy zostali wybrani do władz wielu stanów uważają, że ich obowiązkiem jest nie respektowanie prawa federalnego.

  Reply this comment
 3. RP
  RP 15 kwietnia, 2018, 14:34

  Yep, „Demokraci” w calej swojej hipokryzyjnej okazalosci. My placimy podatki, oni je rozdaja ludziom ktorych nie powinno tu nawet byc…

  Reply this comment
 4. Christopher
  Christopher 15 kwietnia, 2018, 19:58

  Tak tylko z tego co jest przynajmniej zrozumiale Prezydent jak narazie poprosil o wyslanie NG ale ze Stanow graniczacych z Meksykiem , niemysle zeby Illinois NG bylo kiedykolwiek wyslane w tamten rejon , ma byc zolnierzy max do 4 tys. takze z powodzeniem Stany graniczace maja na tyle wojska ze z odleglych stanow wcale nie bedzie potrzeba .

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*