Fałszywi policjanci wyłudzają pieniądze

fot.looklikework0/pixabay.com

Policja i władze powiatu Cook ostrzegają przed oszustami, którzy podszywając się pod urzędników policji stanowej próbują wyłudzić pieniądze. Oszuści korzystają z aplikacji, dzięki której na ekranie telefonu wyświetla się prawdziwy numer policji.

Pomysłowość oszustów nie ma granic. Po wyłudzeniach „na wnuczka” i „na urząd skarbowy”, mieszkańcy powiatu Cook padają od kilku tygodni ofiarami naciągaczy, którzy dzwonią podając się za urzędników biura szeryfa Darta, szefa policji stanowej. Osoby przedstawiające się jako policyjni urzędnicy żądają uiszczenia opłat za rzekomo popełnione wykroczenia, a w przypadku odmowy – straszą sankcjami prawnymi. Oszuści posługują się elektroniczną aplikacją, za sprawą której na ekranie telefonu wyświetla się numer biura szeryfa.

Tymczasem biuro szeryfa wydało oświadczenie, w którym informuje, że pracownicy policji stanowej nie wykonują telefonów z żądaniem opłat. Władze sugerują, aby w żadnym wypadku nie podawać oszustom swoich danych osobowych, numeru Social Security, a także numerów kont i kart kredytowych. Osoby, które padły ofiarami wyłudzaczy powinny bezzwłocznie zgłosić to na policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 911.
(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*