Z Illinois najwięcej wyprowadzek do innych stanów

Stanowy kapitol w Springfield fot.Daniel Schwen/Wikipedia

W 2017 r. w Illinois odnotowano najwięcej wyprowadzek poza stan w skali całego kraju. Jak wynika z dorocznego rankingu firmy transportowej United Van Line, aż 63 proc. przeprowadzających się wyjechało poza granice Illinois w inne rejony USA.

Aż 51 proc. wyprowadzających się z Illinois uzasadniło swoją decyzję względami zawodowymi, m.in. otrzymaniem pracy poza stanem, zaś około 18 proc. podało powody rodzinne, 21 proc. – przejście na emeryturę, 4 proc. kwestie zdrowotne, a 15 proc. po prostu chciało zmienić styl życia.

W zeszłym roku Illinois zajmowało drugie miejsce w kraju za New Jersey pod względem liczby zmieniających miejsce zamieszkania na inny stan.

Na kolejnych miejscach za Illinois pod względem liczby wyprowadzek uplasowały się kolejno: New Jersey – z niespełna 63 proc., Nowy Jork – 61 proc., Connecticut – 57 proc. i Massachusetts – 56 procent.

Prowadzone przez firmę transportową United Van Line od 41 lat badania pokazują, że ludność w USA migruje w kierunku wybrzeża Pacyfiku oraz na południe kraju.

Najwięcej przeprowadzek – 65 proc. odbyło się do Oregonu, a następnie do Idaho – 63 proc., do Nevady – 61 proc., do stanu Waszyngton – 59 proc. oraz do Kolorado 56 proc.

Wśród najczęstszych powodów przeprowadzki do Oregonu, jakie podawali respondenci, była zmiana pracy i łączenie rodzin. Przeprowadzający się na południe kraju uzasadnili swoją decyzję przede wszystkim przejściem na emeryturę.

Badania United Van Line nie są szeroko zakrojoną analizą demograficzną, dotyczą jedynie przeprowadzek, jakie obsłużyła firma. Przypomnijmy, że kompleksowe badania nad populacją prowadzi Federalne Biuro Spisu Ludności (U.S. Census Bureau).

(ao)

Categories: Chicago

Comments

 1. kola
  kola 3 stycznia, 2018, 19:01

  Dziwne ze nikt nie deklarowal ze z powodu
  ucieczki ze stanu gdzie jest najwieksza
  przestepczisc

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*