Świąteczna muzyka gdzieniegdzie już gra

fot.Pexels.com

Od lat trwają dyskusje nad niebezpiecznie przesuwającym się ku połowie roku okresem świątecznym. Coraz mniej więc dziwi sezonowa muzyka, która zaczyna rozbrzmiewać na falach lokalnych rozgłośni tuż po Halloween. Stacja 93.9MY FM, znana wielu radiosłuchaczom jako pionierska w emisji świątecznych nagrań, ogłosiła, że startuje z sezonowymi hitami we wtorek 7 listopada o godz.4.35.

Najwcześniejszy debiut przebojów spod choinki odnotowano na wspomnianych częstotliwościach 2 listopada w roku 2006 i 2007.

Zapytaliśmy menedżera rozgłośni radiowych 103.1 FM i 1490 AM Jacka Niemczyka o politykę kierowanych przez niego polonijnych stacji.

– Na antenie 1490 AM od ponad 30 lat zależy to od autorów poszczególnych programów. Najczęściej zgodnie z polską tradycją, kolędy słyszymy dopiero od dnia Wigilii, ale za to przez cały okres Bożego Narodzenia, ale tzw. „muzykę świąteczną” w najróżniejszym wydaniu, na kilka tygodni przed świętami. Polskie pastorałki, sezonowe standardy muzyki amerykańskiej, ale też skoczne polki i folkowo-ludowe pieśni. Większej różnorodności nie ma nigdzie!

Natomiast nowa stacja WPNA na falach 103.1 FM na Boże Narodzenie będzie dozować świąteczne rytmy. Jako polsko-amerykański mix gramy nowości muzyki polskiej, amerykańskiej i światowej. Zatem będą tegoroczne produkcje świąteczne najbardziej znanych artystów. Jestem pewny, że i u nas znajdą się dźwięki, które wprowadzą słuchaczy w dobry nastrój.

Czyli na „Cichą noc” przyjdzie nam jeszcze poczekać. I dobrze.

(tz)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*