Bankomatowi oszuści za kratkami

fot.Facundo Arrizabalaga/EPA

Dochodzenie trwało cztery miesiące, ale zaowocowało aresztowaniem złodziejskiej szajki, która instalowała na bankomatach urządzenia sczytujące numery kart płatniczych.

Alin Doina, Dorin Marchidan i Adrian Popa – usłyszeli już zarzuty. Mężczyznom zdołano na razie udowodnić kradzież 25 tys. dolarów z bankomatów w Naperville i na innych chicagowskich przedmieściach.

Policja od dłuższego czasu ostrzegała mieszkańców Chicago i okolic przed urządzeniami sczytującymi numery kart płatniczych instalowanymi na bankomatach.

Także BBB przypominało konsumentom w aglomeracji Chicago, aby unikać bankomatów w słabo oświetlonych lub mało uczęszczanych miejscach i przykrywać klawiaturę przy wprowadzaniu numeru PIN. Wszystkie podejrzane urządzenia i próby oszustwa powinny być bezzwłocznie zgłaszane policji.

Aresztowani zainstalowali ostatnio urządzenia w Wilmette i Carol Stream. W śledztwo zaangażowana była policja z Naperville oraz Secret Service i służby imigracyjne.

48-letni Alin Doina to mieszkaniec Elk Grove Village, 47-letni Dorin Marchidan i 43-letni Adrian Popa – mają adresy z Glenview.

(jm, tz)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*