Elk Grove Village rozważa całkowity zakaz sprzedaży papierosów

fot.Geralt/pixabay

Elk Grove Village jest jedyną miejscowością w powiecie Cook, która rozważa całkowity zakaz sprzedaży papierosów i wyrobów tytoniowych. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w grudniu.

Gorącym zwolennikiem wprowadzenia całkowitego zakazu sprzedaży wyrobów tytoniowych w Elk Grove Village jest burmistrz miasteczka – Craig Jacobson. Propozycja wywołała dyskusję, zarówno wśród lokalnych radnych, jak również wśród mieszkańców tej podchicagowskiej miejscowości.

Mniej radykalni przeciwnicy palenia proponują, wzorem innych przedmieść, podniesienie limitu wiekowego przy sprzedaży papierosów i wyrobów tytoniowych do 21 lat. Nie brakuje przeciwników tego pomysłu, którzy argumentują, że tytoniowa prohibicja spowoduje zmniejszenie przychodów lokalnych sklepów i stacji benzynowych, nie zlikwiduje natomiast zagrożeń związanych z paleniem – nałogowcy zaopatrzą się w papierosy w sąsiednich miejscowościach lub w internecie.

Kwestia całkowitego zakazu sprzedaży papierosów będzie tematem publicznej dyskusji podczas zebrania rady miejskiej Elk Grove Village 13 grudnia.
(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*