Mężczyzna uderzony bejsbolową piłką pozwał Chicago Cubs

fot.Tannen Maury/EPA

Mieszkaniec podchicagowskiego Schaumburga, który w wyniku uderzenia piłką podczas meczu bejsbola, utracił wzrok w lewym oku, domaga się odszkodowania od drużyny Chicago Cubs i ligi MLB.

60-letni mieszkaniec Schaumburga John „Jay” Loos wraz z synem 29 sierpnia wybrał się na mecz Chicago Cubs z Pittsburgh Pirates. Siedział w sekcji 135, w 11 rzędzie, na miejscu numer 107. Piłka odbita przez pałkarza Piratów – Chada Kuhla – z ogromną siłą uderzyła Loosa w lewy oczodół.

Z oka popłynęła krew, a uderzonego piłką mężczyznę zabrała karetka pogotowia. W szpitalu lekarze stwierdzili złamanie kości w pięciu miejscach. Uderzenie było tak silne, że jedna ze złamanych kości przebiła się do zatoki. Pomimo trzech operacji John Loos nie odzyskał wzroku, a lekarze twierdzą, że konieczne będzie usunięcie oka i zastąpienie go sztucznym.

Poszkodowany mężczyzna twierdzi, że nie widział nadlatującej piłki, choć obserwował akcję na boisku.

6 października do sądu okręgowego powiatu Cook wpłynął pozew przeciwko drużynie Chicago Cubs i bejsbolowej lidze – Major League Baseball (MLB). Adwokat Johna „Jaya” Loosa nie sprecyzował wysokości zadośćuczynienia, którego domagać się będzie jego klient.
(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*