Popchnął mężczyznę na tory, odpowie za usiłowanie morderstwa

Chad M. Estep fot.Chicago police

Mieszkaniec Chicago został oskarżony o napaść i usiłowanie morderstwa. Chad M. Estep został zidentyfikowany jako mężczyzna, który zepchnął na tory oczekującego na pociąg pasażera kolejki CTA.

34-letni Chad M. Estep został aresztowany 9 października. Mężczyzna został zidentyfikowany jako sprawca bulwersującego czynu – zepchnięcia na tory kolejki CTA pasażera oczekującego na pociąg.

Do zdarzenia doszło 1 sierpnia br. na stacji niebieskiej linii CTA w chicagowskim śródmieściu – przy 19 N. Dearborn Street. Kilka minut przed południem do 46-letniego Bena Benedicta, oczekującego na peronie na przyjazd pociągu, podszedł mężczyzna i zepchnął go z platformy peronu na torowisko. Na nagraniu kamer monitoringu widać, jak napastnik nie pozwala zepchniętemu na wejście z powrotem na platformę. Pomocy mężczyźnie udzielili przebywający na peronie pasażerowie. Oprócz niegroźnych stłuczeń i obtarć Benedict nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Sprawca wyszedł ze stacji nagrany przez kamery i właśnie na podstawie tych nagrań został zidentyfikowany. Aresztowanie Estepa było możliwe dzięki anonimowemu informatorowi, który wskazał go jako napastnika.

Chad M. Estep został oskarżony o napaść i usiłowanie morderstwa. Nie wiadomo dotychczas jakie były motywy działania sprawcy ani czy znał zepchniętego na tory mężczyznę.
(gd)

Categories: Chicago
Tags: Chad, Chicago, CTA, Estep, tory

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*