Zorza polarna w Chicago?

fot.Rune Stoltz Bertinussen/EPA

To nie koniec niezwykłych zjawisk astronomicznych i atmosferycznych w okolicy Chicago. Po sierpniowym zaćmieniu Słońca przyszła pora na… zorzę polarną.

Światła zorzy polarnej mogą być widoczne w Chicago 6 i 7 września – informuje Krajowa Administracja ds. Oceanów i Atmosfery (National Oceanic and Atmospheric Administration, NOAA). Zjawisko będzie szczególnie intensywne dzięki wyjątkowo silnej burzy magnetycznej.

Według meteorologów z Krajowej Służby Meteorologicznej, nawet częściowo zachmurzone niebo nie powinno przeszkodzić w możliwości zobaczenia Aurory borealis, jak określa się zorzę na półkuli północnej.

Jeśli chcesz zwiększyć szanse zobaczenia zorzy, udaj się dalej na północ – podpowiadają synoptycy. Wysokie budynki i zanieczyszczenie światła w Chicago mogą utrudniać obserwację zjawiska.

W poszukiwaniu zorzy nie zapomnij się ciepło ubrać. Temperatura w środę i w czwartek w nocy będzie tylko w granicach pięćdziesięciu paru stopni Fahrenheita (kilkanaście stopni Celsjusza).

(jm)

Categories: Chicago
Tags: Chicago, zorza

Comments

 1. Kinga
  Kinga 7 września, 2017, 07:36

  ależ to cudne

  Reply this comment
 2. anna
  anna 8 września, 2017, 07:48

  Szkoda, że w kraju nad WIsłą zorze polarne są tak żadkie. JUż nawet zapomniałam jak wyglądają. MIło jest popatrzeć na zjawisko nawet na zdjęciu.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*