Była Miss America chce zostać prokurator stanową

Erika Harold fot.Darin.morley/Wikipedia

Erika Harold – prawniczka i była Miss America, zapowiedziała swój start w wyborach na stanowisko prokuratora generalnego stanu Illinois. Republikanka chce zastąpić pełniącą obecnie czwartą kadencję Lisę Madigan.

Wybory na stanowisko prokuratora generalnego Illinois odbędą się w 2018 roku. Przygotowująca się na piątą z rzędu kadencję demokratka Lisa Madigan może mieć groźną kontrkandydatkę. 15 sierpnia swój start z ramienia Partii Republikańskiej ogłosiła 37-letnia Erika Harold.

Harold pochodzi z miejscowości Urbana. Jest prawniczką z dyplomem Uniwersytetu Harvarda, a obecnie pracuje w firmie prawniczej Meyer Capel. Zasiada też w komisjach ds. równości oraz profesjonalizmu przy Sądzie Najwyższym Illinois.
W 2003 r. Erika Harold zdobyła tytuł Miss America. W 2014 brała udział w wyborach do Kongresu, ale przegrała różnicą 7 tys. głosów z innym republikańskim kandydatem Rodneyem Davisem.

Kandydatka na prokurator stanową zapowiada walkę z panującym w polityce Illinois status quo i reprezentowanie interesów obywateli.
(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*