12-latka zabita nożem i młotkiem w Uptown

Alexis Stubbs zginęła w Uptown fot.arch. rodz./Facebook

Do drastycznej zbrodni doszło 11 czerwca wieczorem w chicagowskiej dzielnicy Uptown. 12-letnia Alexis Stubbs zginęła od ciosów zadanych nożem i młotkiem. W związku z zabójstwem zatrzymano 31-letniego mężczyznę – byłego partnera matki ofiary.

11 czerwca ok. godz. 21.45 Alexis Stubbs wraz z matką wyszły z budynku mieszkalnego położonego w okolicy 4600 North Beacon Street, w chicagowskiej dzielnicy Uptown. Matka dziewczynki zadzwoniła na policję prosząc o interwencję w związku z agresywnym zachowaniem przebywającego w mieszkaniu 31-letniego mężczyzny – jej byłego partnera. Kiedy kobieta czekała przed budynkiem na przybycie funkcjonariuszy, 12-latka weszła na klatkę schodową, żeby porozmawiać z sąsiadką. Wtedy nastąpił atak.

Alexis Stubbs została wielokrotnie dźgnięta ostrym narzędziem, prawdopodobnie nożem oraz pobita młotkiem. Domniemany sprawca zbiegł z miejsca zbrodni, ale został zatrzymany w przenośnej toalecie w pobliskim parku, gdzie się ukrywał.

Mężczyzna został w kwietniu zwolniony z więzienia. Jak informuje policja, był wielokrotnie karany za używanie przemocy domowej. Jest przesłuchiwany przez policję jako główny podejrzany o morderstwo 12-latki.
(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*