Zarzuty dla damskiego boksera

Matthew De Leon fot.arch. policji

Matthew De Leon z Chicago został oskarżony o pobicie pracownicy ochrony budynku mieszkalnego w dzielnicy River North. Brutalny atak na kobietę nagrała kamera monitoringu.

Do ataku na Zoę Stigler, pracownicę ochrony budynku mieszkalnego Six 30, znajdującego się przy 600 North Franklin Street, doszło 14 maja nad ranem. Z relacji kobiety wynika, że wyszła z budynku, by zwrócić uwagę nietrzeźwemu mężczyźnie, który wymiotował oparty o fasadę. Jego znajomi stali obok i obserwowali, jak De Leon, który trzymał w ręku plastikową butelkę z wodą, oblewa strażniczkę, a następnie uderza ją pięścią w twarz. Na nagraniu z kamery monitoringu widać moment ataku, po którym mężczyzna odchodzi ze znajomymi z miejsca zdarzenia, a zdezorientowana pracownica ochrony trzymając się za twarz chroni się w budynku. W wyniku uderzenia Zoa Stigler doznała uszkodzenia nosa i oka.

Nagranie obiegło chicagowskie media, a policja natychmiast rozpoczęła poszukiwanie damskiego boksera. 23-letni Matthew De Leon zgłosił się na policję 16 maja. Mężczyzna potwierdził, że w sobotnią noc wypił za dużo i nie pamięta szczegółów zajścia. Oświadczył też, że żałuje swojego czynu i jest gotowy ponieść jego konsekwencje. De Leon został oskarżony o atak na pracownika ochrony, pobicie i uszkodzenie ciała.
(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*