3-letni Patryk Zbylut potrącony przez samochód

patrick_zbylut

W halloweenowy wieczór 3-letni Patryk Zbylut został potrącony przez samochód na południu Chicago. Sprawca zbiegł z miejsca wypadku. Chłopiec, który tego wieczora wybrał się z rodziną na zbieranie halloweenowych cukierków, walczy o życie.

31 października wieczorem Patryk Zbylut w przebraniu Spidermana szedł w towarzystwie rodziców i starszego brata do wujka i wraz z kuzynami planował zbierać halloweenowe cukierki. Ok. godz. 18.15 chłopiec został potrącony przez samochód u zbiegu ulicy West 63. i Natchez Avenue. Kierowca uciekł z miejsca wypadku. Patryk doznał urazu głowy i w stanie krytycznym przebywa w Loyola University Medical Center. Dziecko jest utrzymywanie w śpiączce farmakologicznej.

Moment zdarzenia nagrała kamera domowego monitoringu. Policja poszukuje kierowcy starszego modelu toyoty corolli w kolorze beżowym lub szarym. Samochód ma prawdopodobnie uszkodzony przód. Według policji kierowcą był mężczyzna w wieku dwudziestu kilku lat. Kierowca bezpośrednio po potrąceniu chłopca zatrzymał na moment samochód, ale zaraz potem ruszył ulicą West 63. na zachód i skręcił w Harlem Avenue.

Policja przesłuchała mieszkańców okolicznych domów i zabezpieczyła nagranie z domowego monitoringu, na którym widać moment wypadku. Według naszych informacji policja już zatrzymała sprawcę. Jesteśmy w kontakcie z detektywami z wydziału ds. poważnych wypadków (Major Accident Investigation Unit). Będziemy Państwa na bieżąco informować.

(gd)

Categories: Chicago, Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*