Sprawca potrącenia Patryka Zbyluta aresztowany

patrick_zbylut

W halloweenowy wieczór 3-letni Patryk Zbylut został potrącony przez samochód na południu Chicago. Sprawca zbiegł z miejsca wypadku. Chłopiec, który tego wieczora wybrał się z rodziną na zbieranie halloweenowych cukierków, walczy o życie. Policja aresztowała 25-letniego Cory’ego Sandersa, który jest oskarżony o potrącenie chłopca i nieudzielenie mu pomocy.

31 października wieczorem Patryk Zbylut w przebraniu Spidermana szedł w towarzystwie rodziców i starszego brata do wujka, by wraz z kuzynami zbierać halloweenowe cukierki. Ok. godz.18.15 chłopiec został potrącony przez samochód u zbiegu ulicy West 63. i Natchez Avenue. Kierowca uciekł z miejsca wypadku. Patryk doznał urazu głowy i w stanie krytycznym przebywa w Loyola University Medical Center. Dziecko jest utrzymywanie w śpiączce farmakologicznej i podłączone do aparatury podtrzymującej życie. Chłopiec w minimalnym stopniu reaguje na bodźce. Lekarze twierdzą, że Patryk przeżyje, ale są ostrożni w formułowaniu prognoz na przyszłość. Chłopiec doznał poważnego urazu mózgu. Rodzina prowadzi internetową zbiórkę pieniędzy na jego leczenie.

Policja przesłuchała mieszkańców okolicznych domów i zabezpieczyła nagranie z domowego monitoringu, na którym widać moment wypadku. Przedstawiciel rodziny i wujek Patryka Tomasz Rykała w rozmowie z „Dziennikiem Związkowym” stwierdził, że policja poinformowała już rodzinę o zatrzymaniu sprawcy. W czwartek, 3 listopada nie byliśmy w stanie potwierdzić tej informacji. 4 listopada biuro prasowe chicagowskiej policji poinformowało nas, że kierowca, który potrącił Patryka Zbyluta i zbiegł z miejsca wypadku, został aresztowany. To 25-letni Cory Sanders, który usłyszał zarzuty ucieczki z miejsca wypadku, nieustąpienia pierszeństwa pieszemu i niepoinformowania policji o spowodowaniu wypadku.

(gd)

W serwisie GoFundMe prowadzona jest zbiórka pieniędzy na pokrycie kosztów leczenia Patryka.

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*