29 osób postrzelonych podczas wielkanocnego weekendu

29 osób postrzelonych podczas wielkanocnego weekendu

29 osób, w tym pięć śmiertelnie zostało postrzelonych w Chicago podczas wielkanocnego weekendu. Najmłodszą ofiarą śmiertelną jest 16-latek postrzelony kilkukrotnie w dzielnicy Garfield Park.

Nieprzytomnego 16-latka z ranami postrzałowymi klatki piersiowej znaleziono w sobotę o godz. 12.39 pm w rejonie 4100 West Adams Street, w chicagowskiej dzielnicy Garfield Park. Ofiarę, zidentyfikowaną jako Lazarricka Greena, przewieziono do szpitala Strogera, gdzie lekarze stwierdzili zgon 16-latka.

Niecałą godzinę później w dzielnicy Belmont Cragin doszło do tzw. rozszerzonego samobójstwa. W sypialni mieszkania znajdującego się w okolicy 2200 North Austin Avenue policja znalazła ciała mężczyzny i kobiety. 48-letnia Silvia Opio zginęła od strzału w klatkę piersiową, a sprawca, 47-letni Kevin O’Keefe popełnił samobójstwo, strzelając sobie w głowę.

Czwartą ofiarą śmiertelną jest 30-letni mieszkaniec stanu Iowa, Maurice Gordon. W sobotę o godz. 5.52 pm mężczyzna w towarzystwie trzech innych osób jechał samochodem w okolicy 11400 South Church Street, kiedy z jadącego obok pojazdu padły strzały. Gordon zmarł w szpitalu Christ Medical Center w Oak Lawn.

Podobny scenariusz miała strzelanina, do której doszło w Niedzielę Wielkanocną nad ranem w chicagowskim śródmieściu. Ok. godz. 3.00 am 24-letni Mario Guerrero został zastrzelony w okolicy 500 East Lower Wacker Drive przez niezidentyfikowanego sprawcę, który poruszał się ciemnym SUV. Mężczyzna został postrzelony w klatkę piersiową i zmarł w Northwestern Memorial Hospital.

W innych strzelaninach obrażenia odniosły 24 osoby. Podczas poprzedniego weekendu w Chicago od kul zginęły trzy osoby, a 16 zostało rannych.
(gd)

fot.JOSHUA LOTT/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*