26 lat więzienia za obrabowanie policjanta

John Dodd/fot.Kane County State’s Attorney

John Dodd/fot.Kane County State’s Attorney

Na 26 lat więzienia został skazany mieszkaniec Streamwood, który w zeszłym roku wspólnie ze swoim kuzynem obrabował mężczyznę próbującego kupić od nich niewielką ilość marihuany. Amator narkotyków okazał się być podstawionym policjantem operacyjnym, a kuzyni wpadli w policyjną zasadzkę.

7 stycznia 2016 r. ok. godz. 18.00 kuzyni William Dodd i John Dodd umówili się przez telefon z mężczyzną, który chciał kupić od nich marihuanę o wartości 300 dolarów. Do transakcji miało dojść w pobliżu skrzyżowania ulic Lincoln i Preston w podmiejskim Elgin.

John Dodd wsiadł do samochodu klienta i poprosił o pokazania gotówki, w tym czasie William Dodd podszedł do samochodu, skierował broń w stronę kierowcy i zażądał pieniędzy. Złodzieje nie zdawali sobie sprawy, że ofiarą rabunku jest podstawiony policjant operacyjny. Policyjny agent po przekazaniu kuzynom posiadanych pieniędzy sięgnął po broń, która wypaliła w samochodzie, nikogo nie raniąc. Bandyci uciekli, ale zostali aresztowani kilka minut później.

W styczniu br. John Dodd został skazany na 21 lat więzienia; jego wspólnik William 2 lutego usłyszał wyrok 26 lat więzienia. Obaj pechowi gangsterzy przyznali się do napadu z bronią w ręku.
(gd)

Categories: Chicago

Comments

  1. JJ
    JJ 3 lutego, 2017, 13:19

    w Polsce za zabojstwo potrafia dac 10 lat.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*