2,5 tys. wnioskodawców chce kupować marihuanę

fot.Daniel Karmann/EPA

fot.Daniel Karmann/EPA

Choć realizacja pilotażowego programu zezwalającego na korzystanie z marihuany dla celów medycznych utknęła w martwym punkcie, to ok. 2,5 tys. mieszkańców Illinois złożyło już wnioski o przyznanie karty upoważniajacej do zakupu tego narkotyku.

– Ok. 1600 wnioskodawców otrzymało już listy informujące o zatwierdzeniu złożonego podania – powiedziała Melaney Arnold, rzeczniczka stanowego departamentu zdrowia. Reczniczka nie potrafiła wyjaśnić, z jakiego regionu stanu nadeszło najwięcej wniosków.

Seria pozwów sądowych w sprawie decyzji o przyznaniu koncesji na uprawę marihuany wciąż uniemożliwia pacjentom zakup potrzebnego im lekarstwa. Marihuana dla celów medycznych została zatwierdzona przez parlament stanowy w 2013 roku, ale jak dotąd ani nie wyhodowano, ani nie sprzedano nawet jednej legalnej rośliny.

Przypomnijmy, że o leczniczy cannabis mogą ubiegać się osoby, którym lekarz postawił diagnozę jednej z chorób wymienionych na oficjalnej, stanowej liście. Dodatkowo, pacjenci muszą przedłożyć odciski palców i przejść sprawdzenie karalności. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*