21 proc. personelu więzienia powiatu Cook nie stawiło się do pracy

fot.Google Map

fot.Google Map

 

W minioną niedzielę więzienie powiatu Cook zostało na kilka godzin zamknięte, gdy nieobecność na popołudniowej zmianie zgłosiło niemal dwukrotnie więcej pracowników niż zwykle. 

Spośród 640 pracowników, którzy 8 maja mieli stawić się w pracy, 133 nie pojawiło się w pracy, podając szereg powodów swej nieobecności – od choroby przez przyczyny rodzinne. Liczba nieobecnych była o 75 proc. wyższa niż ma to miejsce w inne dni tygodnia, a wskaźnik absencji wyniósł 21 procent.

Ze względu na brak personelu wprowadziliśmy zaostrzony rygor w całym zakładzie karnym. Podejrzewamy, że na wysoki wskaźnik absencji miał wpływ Dzień Matki. Choć życzymy naszemu personelowi, by mógł spędzać więcej czasu z najbliższymi, to jednak musimy zapewnić bezpieczeństwo personelu i aresztantów – poinformowała rzeczniczka biura szeryfa powiatu Cook Cara Smith.

Zaostrzony rygor władze wprowadziły we wszystkich 10 wydziałach zakładu karnego, w którym przebywa ponad 8,5 tys. zatrzymanych. Więźniowie mogli przyjmować wizyty, jednak została ograniczona liczba spacerów i zajęć rekreacyjnych. 

Normalne działanie więzienia przywrócono w poniedziałek rano. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*