21 lat w więzieniu za niepopełnioną zbrodnię

21 lat w więzieniu za niepopełnioną zbrodnię

Deon Patrick przyznaje, że nie był aniołem, gdy w 1992 roku policjanci przykuli go do ściany i w ciągu następnych 28 godzin przesłuchań skłonili do przyznania się do podwójnego morderstwa. Dziś, oczyszczony z zarzutów, żąda odszkodowania. Marzy o tym, by osoby, które wtrąciły go do więzienia, cierpiały tak samo jak on.

Deon Patrick fot.Cook County Sheriff Office

Deon Patrick fot.Cook County Sheriff Office

Patrick przesiedział w więzieniu 21 lat, skazany za zamordowanie Jeffreya Lassitera i Sharon Haugabook. Wyszedł na wolność w styczniu tego roku, dzięki współoskarżonemu za tę samą zbrodnię Danielowi Taylorowi. Po 20 latach pobytu w zakładzie karnym Taylor zdołał udowodnić swoją niewinność i z pomocą prawniczej organizacji non-profit Projekt Niewinność (Innocence Project), której celem jest oczyszczenie z zarzutów osób niesłusznie skazanych, przyczynił się do uwolnienia Patricka.

Deon Patrick złożył oskarżenie przeciwko miastu Chicago, prokuratorowi stanowemu powiatu Cook, detektywom policji i prokuratorom, którzy doprowadzili do wyroku skazującego. − Chcę, by ludzie, którzy umyślnie wtrącili mnie do więzienia, przeżyli wszystko to, co ja przeżyłem. Ponieważ wiem, że to się nigdy nie stanie,  postanowiłem wystąpić przeciw  nim na drogę sądową − przytacza słowa Patricka „Chicago Sun-Times”.

Dzięki działalności Projektu Niewinność w USA uniewinniono już 250 osób, w tym 17 skazanych na karę śmierci. (eg)

Categories: Chicago

Comments

  1. osa
    osa 21 maja, 2014, 17:31

    „Po 20 latach pobytu w zakładzie karnym Taylor zdołał udowodnić swoją niewinność”……
    Ku…wa na jakiej planecie zyjemy aby udawadniac swoja niewinnosc.Od dzisiaj nosze ze soba akt urodzenia na dowod ze nie jestem sloniem i moc udowodnic swoja niewinnosc.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*