2 mln poszły z dymem, a nie z ogniem. Deszcz popsuł rocznicę Wielkiego Pożaru Chicago

2 mln poszły z dymem, a nie z ogniem. Deszcz popsuł rocznicę Wielkiego Pożaru Chicago

Przygotowany z dużym nakładem pracy i kosztów – we współpracy miasta, zarządu parków chicagowskich i teatru Redmoon – Great Chicago Fire Festival stracił wiele przewidywanej atrakcyjności z powodu deszczu.

Zawiodła główna atrakcja, którą miał być spektakularny pokaz ogarniętych płomieniami trzech zbudowanych w tym celu modeli domów z epoki Wielkiego Pożaru 1871 roku – informuje NBC.

Władze Chicago i stanu Illinois oczekują, że planowany jako doroczna impreza festyn będzie przyciągał widzów z Chicago, całego kraju i nawet świata.

W ostatnią sobotę zamoknięcie instalacji elektrycznej uniemożliwiło nie tylko automatyczne, ale nawet ręczne wywołanie pożaru. Zespół Redmoon Theatre i miejska ekipa techniczna skupiły swoje działania na finałowym pokazie sztucznych ogni.

30 tys. widzów musiało zadowolić się ulicznymi bazarami, paradą łodzi na rzece Chicago, koncertem popularnego Chicago Children’s Choir i spektakularnym pokazem fajerwerków.

Przygotowanie festynu kosztowało około 2 mln dolarów. Pojawili się na nim lokalni politycy, wśród nich burmistrz Rahm Emanuel, gubernator Pat Quinn i wielu radnych.
Burmistrz zapowiada, że impreza wejdzie na stałe do kalendarza atrakcji miejskich, a przygotowane modele domów spłoną na przyszłorocznym festynie.

Jeżeli nie będzie padało, dodajemy. (kc)

fot.Facebook

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*