19-latek oskarżony o zabójstwo taksówkarza

Lamon Weathers fot.Chicago Police Department

Lamon Weathers fot.Chicago Police Department

Lamon Weathers usłyszał zarzut zamordowania 59-letniego taksówkarza Kamila Shamji’ego, którego ciało znaleziono na tylnym siedzeniu taksówki w północnej dzielnicy Chicago. Do zdarzenia doszło 22 lutego.

19-latek został zatrzymany na podstawie materiału dowodowego, przede wszystkim nagraniu z kamery zamontowanej w taksówce, na którym widać moment, kiedy strzela taksówkarzowi w głowę. Morderca wyrwał i zniszczył kamerę, ale zapomniał o urządzeniu nagrywającym, które pozostawił w pojeździe. Dodatkowo Weathers zostawił w taksówce paczkę papierosów z odciskiem jego palca. Podczas aresztowania miał przy sobie broń, prawdopodobnie tę samą, z której zastrzelił Shamji’ego.

Policja ustaliła, że Weathers zatrzymał taksówkę w okolicy restauracji McDonalds, przy ulicy North Clark, w zeszłą niedzielę, na krótko przed 23.00. Mężczyzna kazał zawieźć się pod bibliotekę znajdującą się w dzielnicy Lincoln Square. Po dojechaniu na miejsce, strzelił taksówkarzowi w głowę, po czym oddalił się z miejsca zbrodni, krótko potem wsiadając do pociągu lini brązowej na stacji Montrose.

Ciało Shamji’ego zostało znalezione na tylnym siedzeniu taksówki w poniedziałek rano. Niedzielny kurs spod McDonaldsa miał być jego ostatnim tego wieczoru.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*