180 pracowników Uniwersytetu Northeastern Illinois straci pracę

180 pracowników Uniwersytetu Northeastern Illinois straci pracę

Około 180 etatów wyeliminuje w ciągu najbliższych tygodni zmagający się z problemami finansowymi Uniwersytet Northeastern Illinois. To wynik trwającego blisko dwa lata stanowego impasu budżetowego, który drastycznie zredukował fundusze dla stanowych uczelni publicznych.

Zwolnienia otrzyma około 130 pracowników służby publicznej oraz 50 profesjonalistów z działu administracji, co stanowi łącznie jedną czwartą personelu w obu kategoriach – oznajmiły władze uczelni. Cięcia mają umożliwić zaoszczędzenie do września 9 milionów dolarów i jednocześnie zredukowanie dziury budżetowej wynoszącej obecnie 10,8 mln.

Planowane zwolnienia to jak do tej pory najbardziej drastyczne kroki na popularnej uczelni z północno-zachodniego Chicago, która aby funkcjonować do końca czerwca, musiała zamknąć dwa kampusy, wydłużyć urlopy bezpłatne pracowników i obciąć programy zatrudnienia dla studentów.

Na Uniwersytecie Northeastern Illinois uczy się około 10 tys. studentów, w tym wielu z rodzin o niskich dochodach i imigrantów.

(jm)

fot.Northeastern Illinois University

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*