17 lat dla Polaka za obrabowanie hazardzisty

Mieszkaniec Chicago został skazany na 17 lat więzienia za kradzież zawodowemu hazardziście ponad 50 tys. dolarów w gotówce.

Robert Chencinski fot.arch. policji

W środę 12 września w sądzie powiatu DuPage 48-letni Robert Chencinski przyznał się do winy, a sędzia Robert Miller skazał go na 17 lat pozbawienia wolności w związku z zarzutami sprzed trzech lat.

Do zdarzenia doszło 10 sierpnia 2015 roku. Zawodowy hazardzista z Naperville wracał z kasyna w Des Plaines do domu, gdy na skrzyżowaniu ktoś wjechał mu w tył samochodu. Następnie, według prokuratury, Chencinski wyciągnął ofiarę z samochodu i z pomocą drugiego mężczyzny obezwładnił ją, po czym uciekł zabierając 51,5 tys. dolarów w gotówce. Prokuratura twierdzi również, że mężczyźni jechali za swoją ofiarą aż od kasyna.

Zawiadomiona przez świadka policja po krótkim pościgu znalazła porzucony samochód sprawców, a wkrótce potem Chencinskiego ukrywającego się na podwórku za domem w dzielnicy mieszkalnej Naperville. Drugiemu mężczyźnie udało się zbiec.

Prokurator powiatu DuPage w oświadczeniu wyraził zadowolenie z wyroku. Polak musi odbyć połowę kary, zanim będzie mógł starać się o zwolnienie warunkowe.

(jm)

Categories: Chicago
Tags: kasyno, Polak, Rabunek

Comments

  1. Anonim
    Anonim 16 września, 2018, 01:06

    W Polsce za taki rozbój dostałby 6

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*