16-letnia Eliza Wasni oskarżona o zabójstwo kierowcy Ubera

16-letnia Eliza Wasni oskarżona o zabójstwo kierowcy Ubera

O zamordowanie kierowcy Ubera została oskarżona 16-letnia Eliza Wasni. Do zbrodni doszło nad ranem 30 maja w podchicagowskim Lincolnwood. Władze podały okoliczności brutalnej zbrodni.

Z ustaleń śledczych wynika, że napastniczką była 16-letnia Eliza Wasni, która tego wieczoru dwa razy zamówiła kurs Uberem. Pierwszy kierowca zawiózł ją ze stacji kolejowej w Des Plaines do Walmartu w Skokie. Na nagraniu kamer monitoringu widać, jak nastolatka, niezatrzymywana przez nikogo, wychodzi ze sklepu trzymając w rękach nóż i maczetę. Zamówiła kolejny samochód Ubera. Ok. godz 3.20 kierowca Ubera Grant Nelson kończył kurs do podmiejskiego Lincolnwood. Kiedy zatrzymał swojego hyundaia przy wjeździe na osiedle Hampton Place Condominiums, w okolicy ulic Touhy i Lincoln, nastąpił atak. Dziewczyna została wkrótce potem zatrzymana w pobliżu miejsca zbrodni. Znaleziono przy niej nóż i maczetę, którymi miała zaatakować kierowcę, a które wcześniej skradła z Walmartu.

Eliza Wasni została oskarżona o morderstwo pierwszego stopnia jako osoba dorosła. Sąd odmówił jej kaucji. Podejrzanej grozi kara dożywotniego więzienia. Śledczy jeszcze nie podali motywu zbrodni.

34-letni Grant Nelson zmarł 30 maja rano w szpitalu St. Francis. Rzeczniczka prasowa Ubera oświadczyła, że firma współpracuje z policją, przekazała także kondolencje rodzinie zamordowanego kierowcy. Ostatni raz w Lincolnwood do morderstwa doszło w 2006 roku.
(gd, ao)

Na zdj.: Eliza Wasni fot.Village of Lincolnwood

Categories: Chicago

Comments

  1. ciekawa
    ciekawa 2 czerwca, 2017, 08:35

    Gdzie to jest miejscowosc Licolnwood ,bo nie wiem.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*