14-latek podejrzany o podpalenie rodzinnego domu

14-latek podejrzany o podpalenie rodzinnego domu

Nastolatek jest podejrzany o podpalenie rodzinnego domu w Prospect Heights. Po wysunięciu zarzutów umyślnego podpalenia, władze nie podały nazwiska nieletniego. Wcześniej, gdy traktowany był jako zaginiony podczas pożaru, został zidentyfikowany jako Max Diesing. 

Chłopak został odnaleziony kilka godzin po pożarze na osiedlu w Arlington Heights oddalonym o kilka mil od rodzinnego domu. Poszukiwania wszczęto, gdy okazało się, że chłopca nie ma ani wśród uratowanych członków rodziny, ani na terenie spalonej posesji. Z pożaru uratowali się jego rodzice oraz trójka rodzeństwa.

Jednorodzinny dom w okolicy 1200 North Stratford Road (w pobliżu Rand Road) w Prospect Heights spalił się w poniedziałek nad ranem. Ogień gasiły dwie jednostki strażackie –  z Arlington Heights i Prospect Heights. W akcji ratunkowej brała też udział policja, której kilku funkcjonariuszy zostało hospitalizowanych z powodu zatrucia dymem. Z tej samej przyczyny do szpitala została odwiedziona matka Diesinga.

Jego ojciec i rodzeństwo nie doznali żadnych obrażeń, ponieważ w porę opuścili płonący budynek.

Rodzice zaginionego nastolatka twierdzili, że nocował w domu i nigdzie nie wychodził. Okazało się, że byli w błędzie. O postawieniu mu zarzutów umyślnego podpalenia poinformowała policja z Prospect Heights.

Motywy nastoletniego podpalacza pozostają nieznane.

(ao)

Na zdjęciu: Maxwell Diesing (na zdjęciu z prawej) fot.US Navy/Wikipedia/Facebook

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*