11 lat więzienia dla policjanta dilera

11 lat więzienia dla policjanta dilera

Na 11 lat więzienia skazał sąd federalny byłego detektywa policji w Melrose Park, Gregory’ego Salvi, który przyznał się do obrotu hurtowymi ilościami narkotyków kradzionymi z policyjnego magazynu i sprzedawanymi gangsterom.

Wyrok 11 lat więzienia dla policjanta dilera zapadł 26 lipca przed sądem federalnym północnego Illinois. Były detektyw departamentu policji w Melrose Park przyznał się do obrotu narkotykami, które kradł z policyjnego magazynu. Salvi wynosił narkotyki rekwirowane przez policję, które po przebadaniu w laboratorium oczekiwały na utylizację.

Salvi został aresztowany dwa lata temu, gdy przewoził policyjnym samochodem pięć kilogramów narkotyków, z zamiarem sprzedaży ich dilerom. Gangsterzy okazali się jednak podstawionymi agentami FBI. Podczas śledztwa okazało się, że nie był to pierwszy incydent, w którym brał udział skorumpowany policjant. Ustalono również, że detektyw Salvi oferował przestępcom zarekwirowaną przez policję broń palną, zapewniając o jej niewykrywalności.

Po zwolnieniu z policji Gregory Salvi, który po wpłaceniu kaucji przebywał na wolności, pracował jako sprzedawca samochodów. Bezpośrednio po ogłoszeniu wyroku prokurator zażądał aresztowania byłego policjanta, ale sędzia Amy St. Eve zezwoliła, aby stawił się w więzieniu 16 sierpnia.
(gd)

Na zdj.: Gregory Salvi, fot.Melrose Police

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*