107 aresztowanych przez służby imigracyjne w Chicago. Wśród nich jest Polak

fot.ICE.gov

fot.ICE.gov

 

Podczas trwającej miesiąc akcji imigracyjnych organów ścigania (Immigration and Customs Enforcement, ICE) aresztowano 107 przedstawicieli różnych narodowości w metropolii Chicago, a 331 na całym Środkowym Zachodzie. Wśród zatrzymanych jest jeden Polak.

Grupa zadaniowa ICE prowadziła akcję w sześciu stanach: Illinois, Indianie, Wisconsin, Kentucky, Kansas i Missouri od 9 maja do 13 czerwca. Celem było aresztowanie i deportowanie skazanych przestępców.

Z liczby 107 imigrantów aresztowanych w Wietrznym Mieście 96 było skazanych za przestępstwa w USA takie jak napad rabunkowy, posiadanie skradzionego pojazdu, jazdę pod wpływem, udział w zamieszkach, wykorzystanie seksualne, napad na funkcjonariusza i przestępstwa z użyciem broni. Pozostałych jedenaście osób niedawno nielegalnie przekroczyło granicę z USA. Z całej grupy 21 imigrantów było wcześniej deportowanych i ponownie nielegalnie znalazło się na terytorium USA.

Aresztowanych w Chicago 106 mężczyzn i jedna kobieta pochodzi z następujących krajów: Belize (1), Bośnia (1), Ekwador (1), Gwatemala (8), Honduras (3), Litwa (3), Meksyk (86), Polska (1), Senegal (1) i Nowa Gwinea (2). 47 osób aresztowano w samym Chicago, pozostałe akcje zatrzymania przeprowadzono na przedmieściach.

(as)

Categories: Chicago, Imigracja

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*