100-lecie Wrigley Field: proklamacja gubernatora, obchody, atrakcje

100-lecie Wrigley Field: proklamacja gubernatora, obchody, atrakcje

Na mocy gubernatorskiej proklamacji, miniona środa była dniem  stadionu Wrigley Field w Illinois.

fot.Joe Penniston/Flickr

fot.Joe Penniston/Flickr

Gubernator Pat Quinn wydał stosowną proklamację w stulecie istnienia kultowego stadionu Wrigley Field, który jest siedzibą drużyny baseballowej Chicago Cubs.

Oświadczeniu wydane przez biuro gubernatora stwierdza: “Wrigley Field jest nie tylko zabytkiem w Illinois, ale jest także skarbem narodowym”.

Quinn złożył wizytę na stadionie podczas obchodów jubileuszu. Drużyna Cubs zaplanowała na ten dzień wiele imprez i atrakcji; wśród nich mecz z Arizona Diamondbacks i spotkania z gwiazdami baseballa. Kibice otrzymali pamiątkowe koszulki oraz zjedli urodzinowe babeczki z piekarni sieci Jewel Osco.

Stadion w północnej dzielnicy Chicago został oddany do użytku 23 kwietnia 1914 roku. Nosił wówczas nazwę Weeghman Park.

Nazwa obiektu uległa zmianie w 1926 r., gdy jego właścielem stał się producent gumy do żucia William Wrigley, Jr. W 2009 r. stadion i drużyna Cubs zostały zakupione przez miliarderów, rodzinę Rickettsów.

Choć drużyna Cubs nie ma wielkich osiągnięć sportowych, to dzięki tradycjom związanym z Wrigley Field i zarobkom z reklamy należy do najbardziej dochodowych drużyn w kraju. Magazyn “Forbes” przyznał jej nawet tytuł zespołu przynoszącego największe zyski.

(ao)

Categories: Chicago, Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*