Strona głównaUncategorizedXVIII Kongres Brydża Polonijnego

XVIII Kongres Brydża Polonijnego

-

(Inf. wł.) Od 1991 roku brydżyści w Chicago spotykają się, by pograć w tę interesującą grę karcianą. „wczesny prezes, Jerzy Mączyński, zainicjował turniej brydża towarzyskiego o Puchar Prezesa ZNP, Edwarda Moskala. W 2000 roku puchar zdobył Marian Krasowski.

W tym roku 4, 10 i 11 października trwał kolejny, XVIII już, Kongres Brydża Polonijnego. Zaczął się turniejem indywidualnym, który wygrał Leszek Brzozowski. Potem nastąpiły trzy turnieje par, które wyłoniły mistrzów par. Tegoroczni mistrzowie to Leszek Brzozowski i Roman Mindak.

Zawody brydżowe zawierają również rozgrywki zespołowe – Kongresowy Turniej Teamów. Najwięcej punktów zarówno w rozgrywkach indywidualnych, jak i zbiorowych uzyskał Leszek Brzozowski, który został Mistrzem XVIII Kongresu Brydżowego.

Od jakiegoś czasu zawody odbywają się w przyjaznych progach Art Gallery Kafe, pod czujnym okiem Wiesława Gogacza. Organizatorem Kongresu jest Eugeniusz Babiarz, którego talent pozwala na rozwój tej ciekawej gry sportowej. W tym roku startowało w turniejach 35 zawodników z Chicago i z Kanady.