Pasjonat i kolekcjoner – Medalowe przygody z kajakiem Piotra Nowakowskiego

Chicago (Inf. wł.) W przedostatni weekend sierpnia na olimpijskim torze kajakowym w Gainsville odbywały się Kajakarskie Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych wśród amatorów i zawodowców. Do rywalizacji o medale przystąpiło blisko 400 zawodników występując na różnych dystansach i w kilkunastu kategoriach wiekowych.

W seniorskim gronie uczestników tych zawodów od 10 już lat jest polonijny kajakarz z Chicago Piotr Nowakowski, który do tej pory wywalczył 48 krążków rywalizując na różnych dystansach. Start w ostatniej imprezie przyniósł mu kolejne 5 medali. Cztery złote i jeden srebrny.

Najcenniejsze krążki wywalczył w K-4 na 500 metrów ,rywalizując w dwóch różnych osadach, K-2 na 500 metrów oraz w wyścigu czwórek mieszanych na 500 metrów. Srebro wywalczył w jedynce na 500 metrów przegrywając w finale z zawodnikiem warszawskiej „Spójni”, Krzysztofem Foltynem. Czwórka na dystansie tysiąca metrów w składzie: Piotr Nowakowski, Holm Schmidt, Krzysztof Foltyn i Kris Read znalazła się tuż obok podium.

Udany występ polonijnego kajakarza to w głównej mierze zasługa jego katorżniczych treningów oraz znakomitego trenera Jerzego Dziadkowca, wieloletniego trenera amerykańskiej kadry, który od lat układa plany treningowe pana Piotra, a także grupy sponsorów, którzy wspierają jego kajakarską pasję wspomagając zawodnika w pokrywaniu kosztów zakupu sprzętu i wyjazdów na zawody. Do tego grona od lat należą: Grzegorz Sztejkowski, właściciel firm „Continental Windows and Glass” i „Kitchen & Bath 4You.”, Stanisław i Halina Urbaniakowie z „Montrose i Cicero Deli”, właściciel firmy dekarskiej Kazimierz Oko oraz Stanisław Stawski, właściciel „Stawski Imports”.

Tekst i zdjęcie:
Andrzej Baraniak/
www.NEWSRP.com

Categories: Wywiady

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*