Znów razem

Blisko 2 lata temu John McCain przyczynił się do rozpoczęcia krajowej kariery politycznej Sary Palin. Teraz Palin usiłuje ratować karierę McCaina. 

 

Palin sprawowała urząd gubernatora Alaski od niespełna półtora roku, gdy McCain wyznaczył ją na swoją partnerkę w prezydenckich wyborach. Palin wkrótce przyćmiła jego gwiazdę. Stała się bohaterką konserwatystów i największym krytykiem Baracka Obamy.

 

McCain walczy teraz o własne życie polityczne. Odpiera zagrożenie ze strony republikańskiego kandydata, byłego kongresmana J.D. Haywortha, który cieszy się poparciem „Tea party”. Hayworth atakuje McCaina za współpracę z demokratami w zakresie redukcji zanieczyszczeń powietrza, ograniczeń dotacji na kampanie wyborcze i reformy imigracyjnej. 

 

Podczas gdy Hayworth wyraził zrozumienie obecności Palin na szlaku kampanijnym McCaina jako zobowiązanie wobec człowieka, który wyciągnął ją z mroków Alaski nadając bieg jej karierze, to „tea party” uważa, że Sarah Palin stanęła po stronie złego kandydata. Jej udział w spotkaniach senatora z wyborcami w Tucson i Mesa część aktywistów tego ruchu potraktowała niczym zdradę. 

 

Hayworth jest przekonany, że po zwycięskich dla niego prawyborach Sarah Palin poprze w wyborach jego kandydaturę.

 

(AP – eg)

Categories: Polityka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*