Z pożytkiem dla biznesu

Ponad cztery miesiące od dnia, kiedy prezydent Obama wydał agencjom rządowym polecenie usunięcia przepisów powstrzymujących rozwój ekonomiczny, administracja ujawniła setki zmian regulacyjnych, które mogą zaoszczędzić biznesom miliardy dolarów i dziesiątki milionów godzin pracy.

 

Obama polecił agencjom  wskazanie regulaminów przedawnionych i takich, które mogą powodować utratę miejsc pracy. Miało to miejsce wkrótce po przejęciu Izby Reprezentantów przez republikanów, którzy obiecywali zmniejszyć rząd i znieść ciężar regulacji przeszkadzających biznesom w sprawnym działaniu.

 

Po 2009 roku, który prezydent spędził na sporach ze światem biznesu z powodu reformy systemu medycznego i próbach narzucenia regulaminu na rynek finansowy, Obama usiłuje naprawić stosunki z biznesem.

 

Przed wyborami w 2012 roku prezydent musi spełnić oczekiwania swej bazy liberalnych demokratów i nie dopuścić do tego, by republikanie mogli mu zarzucić stawanie w obronie regulacji kosztem miejsc pracy.

 

Kongresowi demokraci oskarżają republikanów o lekceważenie korzyści w zakresie zdrowia społeczeństwa i czystości środowiska dzięki regulacjom.  Na razie szczegóły propozycji nie są znane. Biały Dom przedstawił tylko kilka przykładów.

 

Departament Zdrowia i Usług Społecznych rozważa możliwość ograniczenia informacji, jakie lekarze i szpitale muszą przesyłać do medycznej bazy danych.

 

Departament Transportu  będzie wymagał zaopatrzenia w sprzęt bezpieczeństwa pewnych odcinków torów kolejowych tylko tam, gdzie jest naprawdę potrzebny, co zaoszczędzi $1 miliard w ciągu 20 lat.  Agencja Ochrony Środowiska wyeliminuje w niektórych stanach systemy kontrolowania zanieczyszczania powietrza, niepotrzebne z powodu lepszych systemów kontrolnych w samochodach. Zmiana ta zaoszczędziłaby $67 milionów rocznie.

 

To tylko kilka z wielu propozycji. Proces zmian lub usuwania obecnie obowiązujących regulacji potrwa kilka tygodni.

 

(HP – EG)

Categories: Polityka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*