Warren ubiega się o miejsce w Senacie

W pierwszej debacie jako kandydatka do federalnego Senatu, profesor prawa z Harvardu, Elizabeth Warren, pokazała, że potrafi walczyć.

 

Debata między Warren a jej republikańskim przeciwnikiem, sen. Scottem Brown, miała miejsce we wtorek na University of Massachusetts-Lowell.

 

„Amerykańska średnia klasa jest uciskana. Nie jest w stanie tego dłużej wytrzymać. Tym właśnie zajmuję się całe życie. Robiłam na ten temat badania, pisałam o tym, występowałam w imieniu tych rodzin. Kiedy doszło do finansowego kryzysu, udałam się do Waszyngtonu, zabiegałam o jawność i odpowiedzialność, kiedy rząd postanowił wykupić banki”.

 

Na pytanie, jak kandydaci zapłacili za studia (Brown pozował nago dla Cosmopolitan), Warren odpowiedziała: „Nie rozbierałam się. Pożyczyłam pieniądze na naukę i pracowałam na pół etatu”.

 

Elizabeth Warren zaskarbiła sobie sympatię publiczności atakiem na Wall Street. „Ludzie z finansowego dystryktu Wall Street zniszczyli ten kraj… Stało się to 3 lata temu. Do tej pory nikt nie poniósł za to odpowiedzialności i nikt nie podjął prawdziwego wysiłku celem poprawienia sytuacji. Dlatego ubiegam się o miejsce w Senacie”.

 

W Waszyngtonie Elizabeth Warren dała się poznać jako żarliwy obrońca interesów średniej klasy i nieustępliwy krytyk Wall Street. Republikanie nie zgodzili się na stworzenie niezależnej agencji obrony konsumenta, którą miała kierować profesor Warren.

(HP – eg)

Categories: Polityka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*