Schwarzenneger chwali Obamę

Podczas gdy republikańscy liderzy w Waszyngtonie wzywają prezydenta Obamę do odrzucenia dotychczasowych propozycji reformy lecznictwa i rozpoczęcia procesu od nowa, gubernator Kalifornii, Arnold Schwarzenegger, odrzucił pomysł swych kolegów jako „głupie gadanie”.

 

Już drugi dzień z rzędu Schwarzenegger krytykował stanowisko swej partii. Najpierw zwrócił uwagę na hipokryzję tych ustawodawców, którzy głosowali przeciw pakietowi stymulacji gospodarki, w Waszyngtonie przeczą jakoby program ten przyniósł jakiekolwiek korzyści, a po cichu wyciągają ręce po federalne pieniądze i uczestniczą w ceremoniach otwierania nowych projektów, zapewniających nowe miejsca pracy.

 

„Pakiet stymulacji jest sukcesem, Kalifornia odniosła ogromne korzyści”, powiedział gubernator. Przy okazji opowiedział się po stronie prezydenta Obamy, mówiąc, że rozpoczynanie debat o reformie opieki medycznej od początku nie jest potrzebne.

 

Wcześniej identyczne zdanie na temat pakietu ekonomicznego wyraził republikański gubernator Florydy Christ, którego kandydatura do federalnego Senatu jest zagrożona przez ulubieńca „tea party” Marco Rubio.

Christ twierdzi, że w jego stanie pomoc federalna pozwoliła stworzyć lub utrzymać około 160 miejsc pracy.

 

Prezydent Obama spotkał się z gubernatorami w poniedziałek. Schwarzenneger był jedynym gubernatorem, którego zaproszono na prywatne spotkanie do Białego Domu. Gubernator wyszedł pod wrażeniem różnorodnych pomysłów prezydenta związanych ze zwiększeniem zatrudnienia.

 

(eg)

Categories: Polityka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*