"Ludzie powinni się bać pozaziemskich istot"

Światowej sławy naukowiec Stephen Hawking wierzy w istnienie istot z innych planet i ostrzega, że ludzie powinni zachować wobec nich wyjątkową ostrożność.

 

„Mój matematyczny umysł i liczby same w sobie podpowiadają mi, że myślenie o istotach pozaziemskich jest całkowicie racjonalne”, powiedział Hawking w programie Stephen Hawking´s Universe na kanale telewizyjnym Discovery. „Prawdziwym wyzwaniem jest zrozumienie, jacy naprawdę są”.

 

Naukowiec sugeruje, że istoty te mogą dokonać najazdu na ziemię w poszukiwaniu naturalnych bogactw. „Wystarczy, że popatrzymy na siebie, by zrozumieć, jak cywilizowane życie może rozwinąć się w coś, czego nie chcemy. Wyobrażam sobie, że mogą egzystować w potężnych statkach kosmicznych po zużyciu naturalnych zasobów. Prowadzą życie nomadów zdecydowanych zagarnąć i skolonizować napotkaną po drodze planetę”.

 

Hawking uważa, że kontaktowanie się z istotami pozaziemskimi jest zbyt ryzykowne. „Jeśli nas kiedykolwiek odwiedzą, to wynik tej wizyty będzie taki sam, jak przybycie floty Christophera Columbusa do wybrzeży Ameryki, co dla rdzennej ludności okazało się zgubne”.

 

Wcześniej Hawking argumentował, że ludzie muszą skolonizować przestrzeń kosmiczną, by przeżyć i rozwijać nadal własną cywilizację. „Wcześniej czy później katastrofa taka, jak kolizja asteroidów lub nuklearna wojna, zmiecie nas z powierzchni ziemi”, powiedział w przemówieniu wygłoszonym w 2006 roku w Royal Society w Wielkiej Brytanii. „Z chwilą, gdy ustanowimy niezależne kolonie w przestrzeni kosmicznej, nasza przyszłość będzie zabezpieczona”.

 

(HP – eg)

Categories: Polityka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*