"Bonnie" i "Clyde" w areszcie

Samochód ukryty wśród drzew parku narodowego Apache-Sitgreaves i niewielkie obozowisko wzbudziły podejrzenia leśnika. Zaczął się bliżej przyglądać temu miejscu, by dojść do wniosku, że wpadł na trop poszukiwanej od 3 tygodni pary , 45-letniego Johna McCluskey i 44-letniej Casslyn Welch.

McCluskey wraz z dwoma innymi więźniami zbiegł z zakładu karnego w północno-wschodniej Arizonie.  Poszukiwania prowadzono w sześciu stanach. Jego dwaj koledzy wcześniej wpadli w ręce policji.

 

Welch, narzeczona a zarazem kuzynka McCluskey´ego, na widok policji sięgnęła po broń. Zrezygnowała z użycia jej na widok karabinów zespołu SWAT.

 

McCluskey spał w tym czasie w śpiworze na zewnątrz namiotu. Przy aresztowaniu nie stawiał oporu. Powiedział policjantom, że ma broń w namiocie i gdyby mógł po nią sięgnąć, to zacząłby do nich strzelać.

 

Oboje przewieziono do więzienia w St. Johns.

 

Policja zajęła się przeszukiwaniem ich obozu z nadzieją na znalezienie dowodów łączących współczesną „Bonnie i Clyde´a” z przestępstwami, jakie popełnili w czasie ucieczki.

 

Welch pomogła McClu-skey´emu, Tracy Province i Danielowi Renwick w ucieczce z prywatnego więzienia w pobliżu Kingman w Arizonie.

 

Renwicka złapano 1 sierpnia w Rifle w Kolorado, a Province´a 9 sierpnia w Mee-teetse w Wyoming. Obaj odbywali karę za morderstwo. McCluskey odsiadywał 15-letni wyrok za próbę popełnienia morderstwa.

 

Province, McCluskey i Welch są podejrzani o zabicie Gary´ego i Lindy Haas z Tecumseh w Oklahomie, których zwęglone zwłoki znaleziono 4 sierpnia w pobliżu Santa Rosa w New Mexico. Małżeństwo znajdowało się w drodze na doroczne wakacje pod namiotem w Kolorado.

 

Skradziony samochód, którym podróżowali McCluskey i Welch, najprawdopodobniej należał do państwa Haas.

 

Aresztowanie poszukiwanej pary nastąpiło kilka godzin po opublikowaniu raportu na temat braku odpowiednich zabezpieczeń w więzieniu. Ustalono, że system alarmowy był wadliwy, na wieży obserwacyjnej brakowało strażników, a prowadzące do cel zewnętrzne drzwi były podparte kamieniem. Alarm włączał się tak często, że personel przestał się nim przejmować. W dniu ucieczki drzwi były otwarte przez 15 minut. Pozwoliło to trójce więźniów wyjść na zewnątrz i przejść 10-stopowe ogrodzenie w miejscu, gdzie siatka nie kończyła kolczastym drutem. Drugie ogrodzenie pokonali wycinająć dziurę w płocie nożycami do metalu, który wcześniej przerzuciła na ich stronę Casslyn Welch.

 

(AP – eg)

Categories: Polityka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*